Candidate Directory

Lance Gooden
Lance Gooden
U. S. Representative District 5
Incumbent
Jake Ellzey
Jake Ellzey
U. S. Representative District 6
Incumbent
Beth Van Duyne
Beth Van Duyne
U. S. Representative District 24
Incumbent
James Rodgers
James Rodgers
U. S. Representative District 30
Candidate
Antonio Swad
Antonio Swad
U. S. Representative District 32
Candidate
Patrick David Gillespie
Patrick David Gillespie
U. S. Representative District 33
Candidate
Greg Abbott
Greg Abbott
Governor
Incumbent
Dan Patrick
Dan Patrick
Lieutenant Governor
Incumbent
Ken Paxton
Ken Paxton
Attorney General
Incumbent
Glenn Hegar
Glenn Hegar
Comptroller Of Public Accounts
Incumbent
Dawn Buckingham
Dawn Buckingham
Commissioner Of The General Land Office
Candidate
Sid Miller
Sid Miller
Commissioner Of Agriculture
Incumbent
Wayne Christian
Wayne Christian
Railroad Commissioner
Incumbent
Debra Lehrmann
Debra Lehrmann
Justice, Supreme Court, Place 3
Incumbent
Rebeca Huddle
Rebeca Huddle
Justice, Supreme Court, Place 5
Incumbent
Evan Young
Evan Young
Justice, Supreme Court, Place 9
Incumbent
Mary Lou Keel
Mary Lou Keel
Judge, Court Of Criminal Appeals Place 2
Incumbent
Scott Walker
Scott Walker
Judge, Court Of Criminal Appeals Place 5
Incumbent
Jesse F. Mcclure, III
Jesse F. Mcclure, III
Judge, Court Of Criminal Appeals Place 6
Incumbent
Keven M. Ellis
Keven M. Ellis
Member, State Board Of Ed, District 9
Incumbent
Patricia "Pat" Hardy
Patricia "Pat" Hardy
Member, State Board Of Ed, District 11
Incumbent
Pam Little
Pam Little
Member, State Board Of Ed, District 12
Incumbent
Kathryn Monette
Kathryn Monette
Member, State Board Of Ed, District 13
Candidate
Evelyn Brooks
Evelyn Brooks
Member, State Board Of Ed, District 14
Candidate
Bob Hall
Bob Hall
State Senator, District 2
Incumbent
Tan Parker
Tan Parker
State Senator, District 12
Candidate
Brandon Copeland
Brandon Copeland
State Senator, District 16
Candidate
Allan E. Meagher
Allan E. Meagher
State Representative District 105
Candidate
Morgan Meyer
Morgan Meyer
State Representative District 108
Incumbent
Benny Flores Yrigollen
Benny Flores Yrigollen
State Representative District 111
Candidate
Angie Chen Button
Angie Chen Button
State Representative District 112
Incumbent
Sarah Lamb
Sarah Lamb
State Representative District 114
Candidate
Melisa Denis
Melisa Denis
State Representative District 115
Candidate
Emily A. Miskel
Emily A. Miskel
Justice, 5Th Court Of Appeals Dist, Pl 4
Candidate
Kristina Williams
Kristina Williams
Justice, 5Th Court Of Appeals Dist, Pl 7
Candidate
Ashley Wysocki
Ashley Wysocki
District Judge, 44TH Judicial District
Incumbent
Earl Jackson
Earl Jackson
District Judge, 301ST Judicial District
Candidate
Rhonda Hunter
Rhonda Hunter
District Judge, 303RD Judicial District
Incumbent
Faith Johnson
Faith Johnson
Criminal District Attorney Dallas County
Candidate
Lauren Davis
Lauren Davis
County Judge
Candidate
Mike Lee
Mike Lee
County Court At Law No. 1
Candidate
Jessica Lewis
Jessica Lewis
County Court At Law No. 4
Candidate
Jordan Montgomery Lewis
Jordan Montgomery Lewis
County Court At Law No. 5
Candidate
Shelly Akerly
Shelly Akerly
County Treasurer
Candidate
J. J. Koch
J. J. Koch
County Commissioner Precinct 2
Incumbent
Stephen W. Stanley
Stephen W. Stanley
Justice Of The Peace Precinct 2, Place 1
Candidate
Deborah (Debby) Bobbitt
Deborah (Debby) Bobbitt
Justice Of The Peace Precinct 2, Place 2
Candidate
Gregg Shalan
Gregg Shalan
Justice Of The Peace Precinct 3, Place 1
Candidate
Steve Seider
Steve Seider
Justice Of The Peace Precinct 3, Place 2
Incumbent
Nicole Thibault Frette
Nicole Thibault Frette
Justice Of The Peace Precinct 4, Place 1
Candidate
Vince Griffin
Vince Griffin
County Constable Precinct 2
Candidate
Ben Adamcik
Ben Adamcik
County Constable Precinct 3
Incumbent
Deputy Bryan D. Woodard
Deputy Bryan D. Woodard
County Constable Precinct 4
Candidate
Gerald W. (Jerry) Jones
Gerald W. (Jerry) Jones
County Constable Precinct 5
Candidate